Babylon Thorn

with Brak komentarzy

KRYMINALNE BINGO: CZTERY MAŁŻONKI I POGRZEB
18 maja o 20:30 pierwszy raz do Torunia zawita burleskowy kolektyw Babylon Breslau ze swoim kryminalnym bingo!
Daj się uwieść zmysłowym aktom burleski, pełnej tajemnic kryminalnej historii z dreszczykiem oraz mistrzowskiemu śpiewowi na żywo!
Bilety: https://www.cabaretszkola.pl/…/babylon-thorn-bilet-g…/
Pierwsza pula – 50 zł
Druga pula – 60 zł
W dniu show – 70 zł

A o czym opowiemy na scenie…?
O hrabim za życia mówiło się wyłącznie dobrze – nie ze strachu, broń Boże! Po prostu, klawy był z niego gość, choć trzeba też przyznać, że mocno kochliwy. Nie można go jednak za to winić – czasem, wraz z większą liczbą lat oraz wyższą zasobnością portfela zwiększa się apetyt na miłość. Było ich więc cztery. Pierwsza, poznana jeszcze przed Wielką Wojną, to była ta, którą zdrada zabolała najbardziej. Druga tylko pozornie wydawała się zimna – tak naprawdę połączyła ich wielka namiętność, choć podzielił status społeczny. Trzecia, ta zabawna, zawsze miała problemy finansowe, więc gdy majątek zaczął się drastycznie kurczyć, pojawiła się czwarta, najmłodsza, ale i najrozsądniejsza. Ale czy na pewno? Na mieście od początku mówiło się, że życie arystokraty nie zakończyło się z przyczyn naturalnych. Gdy, podczas stypy poświęconej jego pamięci, cztery niezwykłe kobiety wreszcie spotkają się po raz pierwszy – niewykluczone, że któraś z nich puści parę z ust. Co stanie się, gdy wszystkie zasiądą przy jednym stole, a pomiędzy nimi znajdzie się rewolwer?
Jedno jest pewne. Jeśli myślicie, że „Six” miało dużo dobrej kobiecej energii, a „Cell Block Tango” hipnotyzowało dramaturgią i napięciem… nie widzieliście jeszcze czterech wdów po Hohenzollernie w akcji.
Bingo to wywodząca się z lat dwudziestych gra, w której gracze na wydrukowanej papierowej planszy z liczbami zakreślają liczby wylosowane przez prowadzącego. Obecni zdobywa coraz więcej fanów, wymaga bowiem nie tylko doskonałego słuchu, ale i świetnego refleksu.
Co jednak stałoby się, gdyby zamiast liczb na planszy znajdowały się słowa, które uczestnicy musieliby wyłowić z opowiadanej przez konferansjerkę opowieści, za każdym razem innej? Co, gdyby ta opowieść nawiązywała do kryminalnej przeszłości przedwojennej Zielonej Góry, co gdyby uświetnił ją taniec i improwizowane, stand-upowe monologi? Zadałyśmy sobie tą mnogość pytań, zaś rozwiązanie tego równania nie mogło być inne: tak powstało kryminalne bingo!
Każdy wieczór to zupełnie inna historia, pełna zagadek i tajemnic, zaś grę umilać będą wodewilowe, rewiowe występy.O artystkach:


Lady AnnMart – założycielka CaBaReTu, performerka burleski, muzyk i choreograf. Pierwsza performerka burleski w północnej części Polski. Twórczyni spektaklu teatralnego z burleską pt. „RETRO SHOW Rewia Burleski” z MUZYKĄ NA ŻYWO oraz regularnych warsztatów burleski. Producentka pierwszej w Toruniu a drugiej w kraju sceny burleski o tytule: „Toruńska Scena Burleski”. Założycielka nieformalnej grupy toruńskich pasjonatek burleski „The Glitter Cats”. Regularnie występuje oraz szkoli się w kraju i za granicą np. w Paryżu i Londynie gdzie uczyła się burleski. Uczestniczyła w Bohemian Burlesque Festival w Pradze. Zwyciężczyni konkursu „Piosenki przegiętej” Katowice 2019 oraz zwyciężczyni w kategorii „Singing Burlesque” konkursu międzynarodowego „Burslybpicks Solid Gold International 2020”. Uczestniczka telewizyjnych show takich jak: „Must be the music”, „Zostań Gwiazdą” i „Mam talent”. Regularnie produkuje Elbląską oraz Śląską scenę burleski.

Helen De Moon – Scenarzystka, konferansjerka, serce projektu Babylon Breslau. Za dnia pracuje w miejskim domu kultury oraz pisze książki dla młodzieży, nocą – projektuje kostiumy i pracuje jako scenograf na planach filmowych. Sama o sobie mówi: chuliganka wintydżu, kobieta-orkiestra, człowiek-biznes, co żadnej pracy się nie boi, bo i pieniądz uporczywie nie trzyma się jej kieszeni. Zagada Was na śmierć, w końcu opowiada historie z dreszczykiem.
Kocha kotki.

Velvet Rose – współproducentka i Artystyczna Dusza projektu ”Babylon Breslau”. Tancerka, choreografka, nauczycielka. Ukończyła Berlińską Akademię Burleski prowadzoną przez Marlene von Steenvag i uzyskała tytuł „Bachelorette of Burlesque”. Występuje w kraju i za granicą, a także miała okazję zaprezentować się za wielką wodą. Niejednokrotnie brała udział w zagranicznych festiwalach, jak np. Bohemian Burlesque Festival, czy Berlin Burlesque Festival. Dla niej burleska to nieskończone odkrywanie siebie i swoich możliwości. W swoich klasycznych oraz neoburleskowych aktach przenosi widza do minionych lat oraz innych światów.
Przez widownię nazywana najdłuższym nogami polskiej burleski.

Malice van der Vixen – aktorka i wokalistka. W szerokim wachlarzu burleskowych doznań jeszcze szuka swojego miejsca, ponieważ debiutowała całkiem niedawno. Śpiew sprawia jej największą radość na równi z podstępnym uwodzeniem na scenie. Jest przebiegle zmysłowa, zupełnie jak Gilda – jej ulubiona filmowa femme fatale. Jako aktorka spełnia swoje pasje na deskach Teatru Muzycznego Capitol oraz Sceny Kamienica. Choć wykształciła się w kierunku musicalowym, ma ogromną słabość do dramatów klasycznych. Prywatnie Malice jest fanką Marvina Gaye’a, The Doors i psychodelicznego rocka

Zostaw Komentarz