Otwarcie sezonu! Koncert Viki&Burleska

with Brak komentarzy

Tym razem muzykę połączymy z burleską, ponieważ pragniemy zacząć nowy sezon artystyczny z przytupem 🙂

Zatem…

Zapraszamy na 'Koncert Viki’ czyli dobrze znanej postaci w Toruniu – Wiktorii Gołuńskiej!Jest nam niezmiernie miło, że będziemy gościć w swoich murach tak zdolną i piękną osobę 🙂
W repertuarze będzie można usłyszeć popularne i lubiane hity polskiej oraz zagranicznej muzyki. Wszystko to w 'wizualnym’ akompaniamencie naszej rewiowej sceny, która dopiero rozkręca się w swojej działalności artystycznej.O VIKI:Viki (Wiktoria Gołuńska-Bartoszyńska) – stypendystka miasta Torunia w dziedzinie kultury, absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania– UMK w Toruniu. Wokalistka – samouk – śpiewa od kiedy pamięta, jak sama mówi: „Śpiewanie jest dla mnie jak oddychanie, bo nie potrafię żyć bez muzyki jak i bez powietrza.” Swoją przygodę z muzyką zaczynała od projektu Sławka Ciesielskiego i Jurka Czarnieckiego – PORANANS, z którym to miała przyjemność wystąpić na koncercie „Toruńskie Gwiazdy 2011-Tribute to Republika”. Następnie śpiewała w zespole CT-Tones, z którym to współpraca zaowocowała podwójnym udziałem w międzynarodowym festiwalu „OSTRÓDA REGGAE FESTIVAL” – za drugim razem będąc w finałowej piątce konkursu polskiego radia „Czwórka Reggae Contest”. W między czasie udzielała się również w projekcie OFDD ( Omnes Filii Dei Domini)- neo-gospelowym chórze Bartka Staszkiewicza, nagrała utwór „Jazz Life Love” z zespołem jazzowo-hiphopowym Groove Gravity, który ukazał się w 2014r. na ich debiutanckiej płycie, a także utwór „Czas mieszkańców”, który wykonała wraz z Tomaszem Cebo oraz „Wrong Place” w ramach projektu współtworzonego z toruńskim DJ’em Adrianem Chmielewskim Viki&Ratata – który został wyemitowany na antenie polskiego radia PIK oraz polskiego radia Czwórka. Jest laureatką konkursu „Zaśpiewaj w Hollywood ze Smolikiem i Kevem Foxem” – w ramach którego podczas koncertu wykonała z nimi utwór „Hollywood” oraz jednym z 20 wykonawców zaproszonych do konkursu Piosenki i ballady filmowej w Toruniu. Na codzień, współpracuje z wieloma muzykami – tworząc duety jak i bandy coverowe oraz z DJ’ami tworząc „live act” muzyki elektronicznej, w między czasie pisze teksty i poszukuje inspiracji do tworzenia jednak własnej muzyki. Nigdy nie uczyła się gry na żadnym instrumencie – jednak nie daje za wygraną i niedawno usiadła przy pianinie i po prostu zaczęła grać – najprościej – tak żeby tylko stworzyć harmonię – w najbardziej podstawowy sposób zaakompaniować samej sobie – by móc interpretować utwory tak jak czuje, a tym samym dzielić się emocjami w możliwe najprawdziwszy sposób płynący z wnętrza – co sprawia jej ogromną przyjemność. Zawsze powtarza, że wyrażanie muzyki zarówno głosem jak i ciałem jest dla niej wręcz potrzebą fizjologiczną – dlatego kocha też tańczyć, a muzyka nie ma dla niej granic: „W każdym gatunku odnajduje coś dla siebie, ale jak i w miłości – obiekt naszych westchnień musi mieć to tzw. „coś” – tak samo w muzyce – albo rytm i harmonie trafiają do mnie i mnie pociągają, niektóre nawet do takiego stopnia euforii jak zakochanie – albo przechodzę obojętnie.” – podkreśla pytana o tak dużą rozbieżność styli muzycznych w jakich działa.

Koncert łączymy z występami burleski, które zaprezentują:

Lady AnnMart, Spicy Nufel, Morticia von Black.


KIEDY? 13.05.2023 g.20.00
GDZIE? CaBaReT studio scena ul. Szosa Lubicka 166, Toruń 87-100 (I piętro)
BILETY: https://www.cabaretszkola.pl/produkt/koncert-viki/(ilość miejsc mocno ograniczona)

Zapraszamy ❤

Zostaw Komentarz