Nowy, brokatowy rok szkolny!

Nowy, brokatowy rok szkolny!

with Brak komentarzy

Lubisz brokat i pióra? Lubisz występować? A może chcesz po prostu miło spędzić wieczory ucząc się miłości do swojego ciała? Koniecznie przeczytaj ten tekst.

Zacznij swoją przygodę z BURLESKĄ!

Zapraszamy do jednej z dwóch w Polsce szkół zajmujących się tylko i wyłącznie tą sztuką. Działamy w Toruniu od 8 lat ale dopiero od 4 jako CaBaReT szkoła kreski i burleski, natomiast od roku w stałym lokum przy ulicy Mickiewicza.

Co to jest „burleska”?

Burleska to forma sceniczna, którą może uprawiać każdy, totalnie KAŻDY bez względu na wygląd, płeć, orientację i poglądy polityczne. Ze względu na to, iż jest rodzajem performance, w którym chodzi między innymi o akceptację swojego ciała – NIE JEST techniką taneczną. Zatem do jej nauki mogą przystąpić osoby, które nigdy nie miały nic wspólnego z ruchem i sceną jak i te które już posiadają doświadczenie i chcą się rozwijać. 


Podczas zajęć nauczysz się: 
– tworzenia scenicznej persony,
– jak pracować z ciałem,
-pracy z rekwizytem,
– pracy z kostiumem,
– gry aktorskiej,
-posługiwania się odpowiednio głosem,
– poznasz burleskowe triki,
– dowiesz się jakie są rodzaje burleski,
-jak pracuje się na scenie
oraz wiele wiele więcej!

W tym roku przewidujemy lekcje w tematyce: 

– burleska klasyczna 

– burleska neoklasyczna

– muzyka w burlesce

– ciało w burlesce

– praca z ciałem w przestrzeni

– dynamika ciała

– elementy teatru tańca

– aktorstwo

– praca z rekwizytami takimi jak: boa z piór, rękawiczki, krzesło, laseczki, kapelusze, podwiązki, pończochy, kostium, wachlarze, tkaniny,

 – opieramy się na elementach: tańca jazzowego, broadway jazz, tap dance, high heels, musical dance, performance, aktorstwo, ruch sceniczny, swing jazz, rewia, technika Stanisławskiego, metoda Emila Jaques-Dalcroze’a, technika Marty Graham oraz wiele innych. 

Co trzeba zrobić? Zapraszamy do zakładki „sklep”, w którym wybieracie karnet na dany dzień i dokonujecie zakupu. Jeżeli jesteś tu pierwszy raz to zachęcamy do skorzystania z jednorazowego wejścia. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania koniecznie napisz na Cabaret.skib@gmail.com

Do zBROKACENIA!

Lady AnnMart

Zostaw Komentarz