Art & Burlesque #1 YUNA

with Brak komentarzy

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie w mieście czyli połączenia sztuki i burleski!
Już 22 kwietnia w przestrzeniach CaBaReTu odbędzie się wernisaż wystawy prac Yuny Denesewicz. Wydarzeniu towarzyszyć będą występy burleski założycielki studia Lady AnnMart.


O wydarzeniu:
„ONA”
’Piękna, wyjątkowa, jedyna, miłość, kobieta, wagina’.

Obrazy powstały z miłości i szacunku do naszych ciał, które są dla nas wyjątkowym domem. Wagina, jej pielęgnacja i wygląd wciąż jest tematem tabu. Autorka prac, pare lat temu zmagała się z chorobą nowotworową. Teraz chce zwrócić uwagę na to jak często zapominamy o naszych ciałach a w szczególności o częściach intymnych.Nie zaglądamy „tam”, nie dotykamy „ich” i boimy się wizyt ginekologicznych, a prawda jest taka, że to jedne z piękniejszych, ważnych i czynnych narządów naszego ciała.To tam zaczyna się miłość i powstaje życie.Na wystawie zobaczycie Państwo abstrakcyjne obrazy stworzone intuicyjnie.Yuna zawodowo zajmuje się tworzeniem tatuaży artystycznych.Maluje od 7 lat obrazy abstrakcyjne, które są odskocznią od precyzyjnych wzorów, które musi wykonywać na codzień. Artystkę inspiruje kosmos oraz ciało ludzkie.


Dominika Denesewicz
pseud. Yuna

Urodzona 24 listopada w 1988 roku, absolwentka Szkoły Muzycznej im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy w klasie altówki, magister edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej.Wiele lat kształciłam się w zawodzie muzyka, jednak wciąż szukałam swojej drogi artystycznej. W roku 2015 zachorowałam na raka i dzięki chorobie odnalazłam swoją życiową pasję, którą stało się malowanie. Zamknięta przez wiele miesięcy w czterech ścianach zaczęłam eksperymentować i tworzyć abstrakcje na szkle i papierze.Od ponad sześciu lat zajmuje się zawodowo tworzeniem tatuaży artystycznych, co pozwala mi na co dzień wzbogacać warsztat i pielęgnować swoją pasję.

Dotychczasowe wystawy:- styczeń / luty 2017 rok – „W każdym z nas” w WiMBP filia nr 14 w Bydgoszczy- wrzesień / październik 2017 rok – „Co jest dalej?” w restauracji Stara Fabryka w Bydgoszczy- styczeń / luty 2019 rok – ”Elementy” w galerii Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy- listopad / styczeń 2022 – „serial numbers” w Fundacja Sztukateria w BydgoszczyWięcej o działaniach artystycznych Yuny dowiecie się na:Ig @yuna_tattooartIg @yuna_painting

Lady AnnMart
Założycielka CaBaReTu, performerka burleski, muzyk i choreograf. Pierwsza performerka burleski w północnej części Polski. Twórczyni spektaklu teatralnego z burleską pt. „RETRO SHOW Rewia Burleski”(2015), regularnych warsztatów burleski „Woman Lips”(2014), producentka pierwszej w Toruniu a drugiej w kraju sceny burleski o tytule: „Toruńska Scena Burleski”, która odbywa się w klubie „Lizard King Toruń”(2018). Założycielka nieformalnej grupy, toruńskich pasjonatek burleski „The Glitter Cats”. Regularnie występuje oraz szkoli się w kraju i za granicą np. w Paryżu i Londynie gdzie uczyła się m.in burleski. Uczestniczyła w Bohemian Burlesque Festival w Pradze. Zwyciężczyni konkursu „Piosenki przegiętej” Katowice 2019 oraz zwyciężczyni w kategorii „Singing Burlesque” konkursu międzynarodowego „Burslybpicks Solid Gold International 2020”. Uczestniczka telewizyjnych show takich jak: „Must be the music”, „Zostań Gwiazdą” i „Mam talent”.
Jako solowa wokalistka w 2022 roku wydała solowy singiel pt. „Kliknij TU”.

Znajdziesz pod:
@ladyannmart/@lyannmart @annmartart

22 kwietnia g. 18.00
CaBaReT * studio * scena
ul. Szosa Lubicka 166 (I piętro)
<dostępny darmowy parking>

Serdecznie zapraszamy!
Yuna & Lady AnnMart

Zostaw Komentarz